Asociácia športových klubov Inter Bratislava

Najlepší športovec AŠK Inter Bratislava 2018

19.12.2018 22:39

Uplynulý týždeň sme v Bowlingovom národnom centre udeľovali tradičné ocenenia najlepším športovcom našich klubov za kalendárny rok 2018. Cenu si odnieslo desať športovcov z klubov: atletického, cyklistického, hádzanárského, kanoistického, kolkárskeho, klubu športovej gymnastiky, klubu vodného motorizmu, klubu vodného lyžovania, tenisového a turistického klubu. Sprievodný program na navodenie predvianočnej atmosféry nám prišiel na naše pozvanie spríjemniť Oto Váhovský z kapely Whaever.  Nižšie sme si pre Vás pripravili krátke profily našich víťazov:


ATLETICKÝ KLUB


Oliver Murcko


Študentpredposledného ročníka na 1.súkromnom gymnáziu Bajkalská  má atletiku jednoducho krvi – behanieobľuboval aj jeho otec.  Na atletike hobaví prekonávanie samého seba. Tento rok bol pre Olivera mimoriadne úspešný.Vycestoval až do argetínskeho Buenos Aires, kde sa zúčastnil Olympijských hiermládeže. Podarilo sa mu vybojovať celkovo siedme miesto, pričom v poradískončil ako druhý Európan. Mládežnícku olympiádu mal ako tréning, pretože jeho cieľomje súťažiť na veľkých Olympijských hrách. Vo svojej bežeckej kariére sledujeUsaina Bolta. Vo voľnom čase rád trávi čas s kamarátmi, či na bicykli.

CYKLISTICKÝ KLUB


Filip Vančo


Filipana cyklistike fascinuje to, že je to rýchly a adrenalínový sport, pri ktorommôže byť zároveň na čerstvom vzduchu. K súťažnej cyklistike Filipa priviedolstarší brat a nebohý otec, ktorí sa cyklistike takisto venovali. Za túto sezónupovažuje za najhodnotnejšie umiestnenie v prvej desiatke na jednej z etáp vzahraničných pretekoch Karpatskí kuriéri. Na ďalších reprezentačných zájazdochochorel, takže sa mu pretekalo omnoho náročnejšie. Športuje preto, aby siudržiaval zdravý životný štýl. Okrem cyklistiky sa vo svojom voľnom čase venujedobrovoľnej činnosti alebo navrhuje v PC.

HÁDZANÁRSKY KLUB


Zdenka Staršichová


Zdenka sa do hádzanej zaľúbila na prvý pohľad, keď na základnej škole hrali natréningu hádzanú. Až do súčasnosti ju drží najmä v tom, že je to akčnýdynamický sport, plný energie, zážitkov a kolektívu. Svoj cieľ v rámci športusi splnila, keď si pred pár rokmi zahrala 2. Bundes ligu v Nemecku. Momentálneje už pre ňoulen radosťou, vášňou a oddychom. Za svoju najväčšiu fanúšičkupovažuje 3-ročnú dcérku Zarku. Zdenkiným športovým vzorom je Francúz NikolaKarabatič, či Chorvát Igor Vori. Obdivuje však každého športovca, ktorý savenuje oddane svojmu športu.

KANOISTICKÝ KLUB


Martin Vindiš


Martin momentálne študuje na športovom gymnáziu na Ostredkoch. Keďže odmalička bolveľmi silný, s podporou svojho krsného otca sa dostal ku kanoistike, pri ktorejsa snaží zlepšovať zo dňa na deň. Za túto kanoistickú sezónu sa umiestnil naprvom mieste na Majstrovstvách SR v trenažéri. Zasvoj športový vzor považuje Edwarda McKeevera, olympijského víťaza z LOH vLondýne, ktorý ho motivuje dosiahnuť v kanoistike stanovený cieľ –reprezentovať Slovensko. Vo voľnom čase rád oddychuje a relaxuje. 

KOLKÁRSKY KLUB


Miroslav Hanzl


Kolky sprevádzajú pána Hanzla takmer celý život. Po prvýkrát sa k športu dostal v15-ich rokoch, keď ho otec priviedol na kolkáreň. Zo zábavy začal s kamarátmihrať kolky v 60-tych rokoch a až v 70-tych rokoch začal hrávať závodne potom,čo sa presťahoval z Prešova do Piešťan. Pán Hanzl ako tréner a vedúci družstva InterD od roka 1998 až do roku 2017 každoročne obsadil prvé alebo druhé miesto vbratislavskej lige. Aj keď už nie je aktívnym hráčom, stále sa zúčastňujevšetkých tréningov a je veľkou motiváciou pre mladších kolkárov. Ak je topotrebné, stále odohrá zápas v mestskej lige. V rámci relaxu rád chytí do rúk krížovku.

KLUB ŠPORTOVEJ GYMNASTIKY


Grétka Kapolková


Grétka je žiačkou piateho ročníka Školy pre mimoriadne nadané deti a gymnázium. Odmalička sa rada hýbala a skákala. Do interáckej telocvične po prvýkrát vstúpila ako 4-ročná a odvtedy sa jej návštevy zintenzívňovali. Dnes trávi v gymnastickej hale veľa času. Motivujú ju najmä jej úspechy a napredovanie. Pani Potiskovej vďačí za všetko, čo v gymnastike dokáže. V rámci tejto sezóny si váži ocenenie “skokan roka”, ktoré dostala od klubu. Takisto sa teší z účasti a umiestnení v súťažiach v kategórii “C”. Veľmi rada by sa v súťažiach prepracovala do kategórie “B”. Nemá špeciálny talizman, no pri pretekoch jej nesmie chýbať jablko a mrkva na energiu.

KLUB VODNÉHO LYŽOVANIA


Marek Mlynek


Marek je úspešným reprezentantom Interu ako aj Slovenska. V sezóne 2018 opäť absolvoval jarné sústredenie v USA. V zámorí sa zúčastnil retekov, kde vyrovnal slovenský rekord v slalome. Následne sa pripravoval na Majstrovstvá Európy, ktoré sa konali tento rok v Grécku. Celkovo na súťaži skončil na 7.mieste v slalome, 12-ty v skokoch a v kombinácii na 6-tom mieste. Marek tvrdí, že nepozná človeka, ktorý by vyskúšal vodné lyžovanie a povedal, že to ho nebaví. On mu iba prepadol viac, ako ostatní. K umeniu vodného lyžovania ho priviedol otec a rodinní známi Galbovci, ktorým vďačí za kvalitné športové základy. V súčasnosti Marek študuje nové techniky aj prostredníctvom videí na internete, kde sleduje výkony ostatných športovcov. Šport ho motivuje a rád by sa ním v budúcnosti aj živil.

KLUB VODNÉHO MOTORIZMU


Vladimír Slaný, ml.


Vlado sa plnohodnotne venuje motorizmu a popri tom externe študuje na Vysokej škole mezinárodních a veřejných vztahu v Bratislave. Sezónou 2018 považuje za zaujímavú. V tíme mali technické problémy, ktoré dlhšie nevedeli odstrániť a dali ich do poriadku až na posledné kolo MSR. Musel zmeniť taktiku jazdy, keďže sa Vladovi prehrieval motor a v posledných kolách už fungoval ba v obmedzenom režime, takže si musel na začiatku vytvoriť čo najväčší náskok a potom si ho už len udržiavať. Za najväčší úspech sezóny považuje 1.miesto na medzinárodných pretekoch v Poľsku, ktoré si musel tvrdo vybojovať. Jeho cieľom je naďalej sa veľmi dobre umiestňovať na medzinárodných pretekoch. Každú sezónu mení svoj talizman – pre tento rok to boli biele ponožky. 

TENISOVÝ KLUB


Simona Šurinová


Simonka je žiačkou základnej školy a k tenisovému umeniu ju priviedol otec, ktorý je zároveň aj jej trénerom. Za tento rok má na svojom konte množstvo úspechov: celkovo má na konte 2 prvé miesta z letných a zimných Majstrovstiev Bratislavy v štvorhre, 5 druhých miest zo slovenských turnajov v dvojhre a štvorhre  a 1 tretie miesto v dvojhre, ktoré si vybojovala v českom Zlíne. V športe sa chce zdokonalovať s cieľom byť tá najlepšia. Jej najväčšími fanúšikmi sú rodičia a za svoj najväčší vzor považuje práve svojho otca. Vo voľnom čase chodí na výlety a trávi čas s kamarátmi.

TURISTICKÝ KLUB


Lenka Hlaváčová


Lenku k turistike viedla rodina už odmalička, pravidelne spolu chodili na rodinné dovolenky do hôr a do prírody. Má rada ten pocit, keď sa vo voľnej  prírode môže vzdialiť od sveta preplneného informáciami. Práve preto aj rada behá. Keď sa v zime nedá venovať turistike, zvolí krasokorčuľovanie. V roku 2018 zdolala s klubom pár hrebeňov a zaujímavých miest v Nízkych a Vysokých Tatrách. Takisto navštívila krásne a nedotknuté hory v Albánsku. V rámci prekonávania svojich rekordov by sa rada zamerala na zdolanie niektorých vrcholov v Alpách. Jej najväčším fanúšikom je jej manžel.