Asociácia športových klubov Inter Bratislava

Pohár Interu - 44. ročník

Kanoistika14.06.2017 21:22

Kanosti uplnynulý víkend organizovali už 44. ročník tradičnej súťaže Pohár Interu na Štrkovci. Pretekári z celého Slovenska a spoza jeho hraníc sa stretli, aby si zmerali svoju rýchlosť a silu.  Pohár Interu je súčasťou série pretekov v Slovenskej republike,  kde sa zúčastňujú najlepší slovenskí pretekári. “Táto udalosť má veľkú prestiž v kanoistickej verejnosti, to znamená, že pretekári, ktorí sa dnes umiestnia na predných priečkach získajú pre svoje kluby finančné dotácie, “ vyjadril sa nový prezident kanoistického klubu Michal Rudišin. Súťaže sa zúčastnilo 354 pretekárov z dvadviatich klubov. Na podujatí mali zastúpenie všetky kategórie od neregistrovaných, kde mal najmladší pretekár iba 6 rokov, až po veteránov.

 

Z radov Interu sa podarilo umiestniť jedinému pretekárovi – Martinovi Vindišovi, ktorému sa v rozjazdách kategórie K1 Juniori 200 m podarilo získať prvé miesto, no na finálovej trati skončil šiesty. Na Pohári Interu ďalej pretekali:

Oliver Varga sa za kategóriu K1 chlapci 11, 2000 m umiestnil na 11.mieste.

V kategírii K1 chlapci 13, 2000m pretekali Gabriel Rudišin (10. Miesto), Matúš Benko (20.miesto) a Samuel Plecháček (28.miesto).

 

Tradičný Pohár Interu sa podarilo získať klubom:

1.     Kajak & Kanoe klub Komárno

2.     Klub rýchlostnej kanoistiky Nováky

3.     Kajak – kanoe Piešťany

 

Všetkým  pretekárom ďakujeme za účasť, výhercom gratulujeme a tešíme sa na ďalší rok, kedy Pohár Interu bude oslavovať 45. ročník. :)

Kompletné výsledky pretekov nájdete na stránke kanoistického zväzu.

Televíznu reportáž si môžete pozrieť na webe TV Ružinov (2:32 min).


Foto:  Zástupcovia víťazných klubov Pohára Interu

Videá