Asociácia športových klubov Inter Bratislava

Najlepší športovec 2017

18.12.2017 22:48

Uplynulý týždeň sme v Bowlingovom národnom centre udeľovali tradičné ocenenia najlepším športovcom našich klubov za kalendárny rok 2017. Cenu si odnieslo desať športovcov z klubov: atletického, cyklistického, hádzanárského, kanoistického, kolkárskeho, klubu športovej gymnastiky, klubu vodného motorizmu, klubu vodného lyžovania, tenisového a turistického klubu. Sprievodný program na navodenie už predvianočnej atmosféry prišli nám na naše pozvanie prišli spríjemniť duo J&B.  Nižšie sme si pre Vás pripravili krátke profily našich víťazov:


NATÁLIA BUČIČOVÁ - nominant Atletického klubu

Študentka Gymnázia Laca Novomestkého považuje rok 2017 za svoj najúspešnejší -  prvýkrát behala Českú ligu, čo považuje za veľkú skúsenosť. Takisto získala niekoľko medailí z Majstrovstiev Slovenska, vylepšila si osobné rekordy a reprezentovala Slovensko na medzištátnom stretnutí. Do ďalšej sezóny by si rada opäť vylepšila osobné rekordy. Pri výkonoch ju podporuje tréner, rodina a kamaráti. Štaštie jej pri perfektných výsledkoch nosí zlatá retiazka, ktorú má vždy pri sebe. FILIP VANČO - nominant Cyklistického klubu


K súťažnej cyklistike Filipa priviedol starší brat a nebohý otec, ktorí sa cyklistike takisto venovali. Z počiatku ho odstrašovalo používanie obtiahnutého oblečenia, ale rýchlo si zvykol a začal jazdiť horské maratóny. Neskôr vyskúšal cyklokros, z ktorého presedlal na cestnú cyklistiku. Za túto sezónu je pyšný na 3.miesto z pretekov Slovenského pohára v Rajeckých Tepliciach, ale aj etapové umiestnenie v Top 20 na poľských pretekoch Dookola Mazowska. Jeho športovým cieľom je venovať sa cyklistike profesionálne a zároveň si jazdenie stale užívať ako doteraz.
SIMONA KUBINOVÁ - nominant Hádzanárskeho klubu


Simona sa k hádzanej dostala úplnou náhodou, keď trénerka hádzanárskeho klubu prišla do školy s otázkou, kto sa chce pripojiť do tímu. Odvtedy je tento šport Simoninou súčasťou. Pri hádzanej ju motivuje neustále udržovanie kondície ako aj fakt, že sa takto vyhýba akýmkoľvek zdravotným problémom. Za rok 2017 sa teší z druhého miesta prvej ligy žien a prvého miesta z medzinárodného turnaja v Otrokoviciach. Najväčšou podporou je pre Simonu jej priateľ. Vo voľnom čase rada spí, ale v lete neodmietne tenisový set, či plávanie.
MARTIN VINDIŠ - nominant Kanoistického klubu


Martin momentálne študuje na športovom gymnáziu na Ostredkoch. Keďže odmalička bol veľmi silný, s podporou svojho krsného otca sa dostal ku kanoistike, pri ktorej sa snaží zlepšovať zo dňa na deň. Tohtoročná sezóna bola pre Martina naozaj úspešná: v slovenských súťažiach svojej kategórie sa mu podarilo vybojovať jedno prvenstvo, jedno druhé miesto a dve bronzové priečky. Za svoj športový vzor považuje Edwarda McKeevera, olympijského víťaza z LOH v Londýne, ktorý ho motivuje dosiahnuť v kanoistike stanovený cieľ – reprezentovať Slovensko. Pre šťastie Martin chodí do vody vždy po pravej strane.
PETER VRABLEC - nominant Kolkárskeho klubu /oddiel zrakovo postihnutých/


Pán Vrablec je kolkám doslova oddaný: vyrastal na Tehelnom poli, kde sa nachádzala kolkáreň Energia Bratislava. Tam začal hrávať kolky, ktoré ho držia už 56 rokov! Tento rok sa so svojím oddielom zúčastnil Majstrovstiev Európy v srbskej Apatin, kde skončil na 3.mieste a v súťaži dvojíc dokonca na druhom mieste, čo je historický úspech. Na turnaji v Rokycanoch ďalej túto sezónu získal 1. miesto, stal sa víťazom Dunajského pohára na Interi a je držiteľom najlepšieho európskeho výkonu – 796 kolov. Mimo tohto roku má v rukáve titul Majstra Európy a vicemajstra sveta. Vzorom pána Vrableca v úvode kariéry bol majster sveta roku 1962 Imrich Mihál. Vo voľnom čase sa venuje turistike, bicyklovaniu v prírode aj doma na stacionárnom bicykli.    
LUCIA HERÉNYOVÁ - nominant Klubu športovej gymnastiky


Lucka v gymnastike a aerobiku nasleduje kroky svojej mamy, ktorá je aj v súčasnosti trénerkou v klube. Ako študentka športového gymnázia na Ostredkoch sa za túto sezónu teší z prvenstva na Majstrovstvách SR v Detve a medailového umiestnenia v aerobiku v kategóriach ND TRIO a GROUP. V ďalšom roku sa chce Lucka naučiť nové a ťažšie prvky a získať ďalšie medailové umiestnenia. Sleduje športovú kariéru viacerých gymnastiek, najmä však Whitney Bjerken. Voľný čas má veľmi bohatý: pláve, jazdí na koni, snowboarduje, turistikuje a vytvára si rôzne modelovacie hmoty.
MAREK MLYNEK - nominant Klubu vodného lyžovania


Marek je úspešným reprezentantom Interu ako aj Slovenska. Za sezónu 2017 už druhýkrát vycestoval na jarné sústredenie do USA, umiestnil sa na 10.priečke v slalome na Majstrovstvách sveta v Paríži a na Majstrovstvách Európy skončil na 12. mieste v slalome, 6.mieste v trikoch a 5.mieste v kombináciach. Marek tvrdí, že nepozná človeka, ktorý by vyskúšal vodné lyžovanie a povedal, že to ho nebaví. On mu iba prepadol viac, ako ostatní. K umeniu vodného lyžovania ho priviedol otec a rodinní známi Galbovci, ktorým vďačí za kvalitné športové základy. V súčasnosti Marek študuje nové techniky aj prostredníctvom videí na internete, kde sleduje výkony ostatných športovcov. Šport ho motivuje a rád by sa ním v budúcnosti aj živil.
VLADIMÍR SLANÝ, ml. - nominat Klubu vodného motorizmu

Prakticky vyrastal na lodi, na ktorej ho odmalička vozil jeho otec Ten ho postupne viedol k jazdeniu na rýchlejších a rýchlejších člnoch. V sezóne 2017 Vlado nadobudol extrémne nové skúsenosti na významných medzinárodných pretekoch a Majstrovtvách Európy, kde pretekalo ďalších 34 lodí. Porovnávanie si síl so svetovou špičkou bolo pre neho na nezaplatenie. Počas pretekov má zaujímavý talizman a to gumičku do vlasov, ktorú nosí na ruke. Mnohé nové triky sa učí od starších a skúsenejších pretekárov. Ako študent maturitného ročníka svoj voľný čas momentálne plne presedí nad učebnicami. 


SIMONA ŠURINOVÁ -  nominant Tenisového klubu

Simonka je žiačkou základnej školy a k tenisovému umeniu ju priviedol otec, ktorý je zároveň aj jej trénerom. Za tento rok sa so svojími výsledkami umiestnila celkovo na piatom mieste vo svojej kategórií. Vďačí za to mnohým perfektným výsledkom zo súťaží, z ktorých môžem spomenúť napríklad 1. miesto v štvorhre na Majstrovstvách Bratislavy, 1. miesto v dvojhre v Pezinku, 1. miesto v štvorhre na pohári v Petržalke alebo 3.miesto na Majstrovstvách SR. Šport Simonku motivuje s stale lepším a lepším výsledkom. Talizman pre šťastie nemá, no niekedy si na zápase vyberá “šťastnú lavičku”.    


JAROSLAV HORÁČEK - nominant Turistického klubu

Pána Jaroslava k turistike ťahá láska k prírode a krásna panorama z výstupov. Za posledné obdobie má za sebou dve feratty s obtiažnosťou “C” a výstup na najvyšší vrch Rakúska – Grossglockner s výškou takmer 3 800 m n.m. Pokus žiaľ nevyšiel kvôli zlým poveternostným podmienkam. Nevzdáva sa však a do budúcna plánuje zdolať ďalšie štvortisícovky. V športe nasleduje Petra Hámora, vo voľnom čase rád behá, otužuje sa, či posiluje.