Asociácia športových klubov Inter Bratislava

Hádzanársky klub alias Holky z Citrusie

Hádzaná11.07.2016 12:02

Hádzanárky Interu s kondičkou nezaháľajú ani počas letnej prestávky a hru presunuli na pieskové ihriská turnajov v plážovej hádzanej. Pod pseudonymom “Holky z Citrusie” hráčky triádu zápasov Hummel Beach Handballu 2016 odštartovali pri Štrkovci , kde sa turnaj Beach Handball Cup (4.-5. jún 2016) v plážovej hádzanej uskutočnil vôbec po prvýkrát. Za žltočierny tím Inter reprezentovali: Jana Čurilová, Zuzana Huttová, Dominika Zámečníková, Simona Kubinová, Adriana Múdra, Janka Šebestová, Petra Varjassiová. Po sérií zápasov sa naše hádzanárky umiestnili na finálnom 3. mieste. Svoju premiéru na turnaji mali aj interácke mladšie dorastenky. J

Photos by: Janka Kovačovičová

Viac fotografií zo zápasov nájdete tu.

Areál Divoká Voda, Čunovo (18.-19. jún 2016)

V poradí druhého turnaja v plážovej hádzanej sa zúčastnili: Dominika Zámečníková, Jana Kalmanova, Jana Šebestová, Simona Kubinová a Lenka Lavrinčíková. Dievčatá si po víkendových zápasoch síce domov medailu neodniesli (umiestnili sa na štvrtej priečke), no istej pocty sa im dostalo: Lenka "Shaki" Lavrinčíková bola vyhlásená za najlepšiu bránkárku turnaja.

Slnečné jazerá, Senec (25.-26. jún 2016)

Triádu slovenských turnajov ukončili Holky z Citrusie na Slnečných jazerách v Senci, pričom sa ho zúčastnili: Jana Čurilová, Dominika Zámečníková, Janka Šebestová, Lenka Lavrinčíková, Tatiana Pončáková, Ivana Lormannová, Veronika Žišková. Po viacerých úspešných zápasoch si hádzanársky obhájili tretie miesto.

Photos by: Peter Valo

Holky z Citrusie  sa s konečným počtom bodov 24,5 zo všetkých troch turnajov Hummel Beach Handball Cup umiestnili na 3. mieste. Prvé miesto si vybojovalo družstvo Cannabis Energy drink – Kanonierky a druhé miesto obsadil tím “???”, ktorý Holky z Citrusie predbehol iba o 0,9 boda.

Bělá Beach Handball Cup 2016 (1. – 3. júl 2016)

Za plážovou hádzanou hráčky vycestovali aj do susedných Čiech, konkrétne do mesta Bělá pod Bezdezem, kde sa konal medzinárodný turnaj Bělá Beach Handball Cup 2016. Za Holky z Citrusie sa ho zúčastnili: Veronika Žišková, Janka Šebestová, Jana Kalmanová, Lenka Lavrinčíková, Jana Čurilová a Simona Kubinová. Tím prišli podporiť aj Ivana Lormannová z Revúcej a bývalá hráčka Interu Petra Kalmanová. Po trojdňových zápasoch si hádzanárky obhájili minuloročné víťazstvo a domov sa vrátili s bronzovým pohárom. Navyše, hádzanárka Janka Čurilová bola vyhlásená za najlepšiu hráčku turnaja.