Asociácia športových klubov Inter Bratislava

Z medzinárodného podujatia si Inter priniesol mnoho cenných kovov

Športová gymnastika18.04.2017 10:54

Najdôležitejšia súťaž pre slovenské pretekárky je za nami! 18. ročník podujatia Slovak Aerobic Open v Šuranoch tentokrát hostil až 17 krajín. Boje o prvenstvá, tituly majsteriek Slovenskej republiky boli tesné.

Už v prvý súťažný deň to na ploche vrelo silnou konkurenciou. Súťaž začala o 15:00 a vyvrcholila poslednou choreografiou, našim zmiešaným párom o 19:52. Bol to veľmi náročný deň pre pretekárov, trénerov aj rozhodcov. 

Ako sa nám darilo?
Inter Bratislava obsadil vo všetkých kategóriách prvenstvo, okrem kategórie jednotlivkyne ND, v ktorej sa Simonka Sivá stala vicemajsterkou len veľmi tesným rozdielom v známke. Za kategóriu najmladších jednotlivkýň NG obsadil Inter Bratislava všetky prvé tri miesta. V kategórií trio získali dievčatá striebro. V kategórií ND jednotlivkyne si klub vybojoval striebro aj bronz. V triách aerobičkám patrilo zlato a striebro. Za zmiešané páry ostal Inter na slovenskej úrovni samozrejme zlatý, no dievčatá omnoho viac potešila vybojovaná bronzová medaila na medzinárodnej úrovni. V kategórií skupinovej zostavy - pätice -  obsadili takisto prvé miesto. 
Piatková bilancia medailí bola teda viac ako skvelá! 

V sobotu štartovali naše vekovo staršie dievčatá, ale skúsenosťami len začiatočníčky. Z kategórií AG1 a AG2 sa podarilo do finále postúpiť iba Lucke Kanožayovej. Lucka postupovala z prvého miesta medzi slovenskými zástupkyňami s takmer dvojbodovým náskokom. O to viac nás mrzelo vo finále druhé miesto, na ktorom sa nakoniec umiestnila. Bola to Luckina prvá súťaž v športovom aerobiku a dosiahla titul vicemajsterky Slovenska, takže v konečnom dôsledku sme vďačné.

Máme čerstvú motiváciu na sebe naďalej pracovať, aby sme odteraz už na každej súťaži zbierali cenné kovy. :)


Kompletné výsledky zo súťaže nájdete tu.