Asociácia športových klubov Inter Bratislava

Pohár Federácií ČR

Športová gymnastika23.06.2017 11:07

Cez víkend 17.6. - 18.6.2017 sme zavítali do Prahy. Väčšina našej výpravy sa odhodlala ísť vlakom a počas niekoľkohodinovej cesty utužiť kolektív (alebo pootravovať spolucestujúcich). :)

V sobotu štartovali kategórie starších žiačok a junioriek. Umiestnenia na stupňoch víťazov sa zatiaľ nedostavili, no postupne sa zlepšujú súťažné výkony a my tam ten rozdiel od prvej súťaže v Šuranoch vidíme. Prvý krát sa predstavila v individuálnej zostave Sára Meszárošová a v skupinovej choreografii Lujza Achimská, Nellka Novotná, Kajka Pagáčová, Tamarka Pagáčová a Kika Sivá.

Nedeľa patrila najmladším účastníkom - v našom prípade však ostrieľanejším pretekárkam :) Fantázia sa podarila našej pretekárke Simonke Sivej, ktorá vyhrala zlatú medailu spomedzi 46 konkurentiek! Simonke veľmi srdečne gratulujeme a chválime aj choreografku Ivku :) Štandartne obhájili zlaté medaile v individuálnej zostave Peťko Galla a v spoločnej zostave zmeišaného páru s Lili Prokopčákovou. Rebecca Lattová obsadila tretie miesto v kategórii individuálnych zostáv najmladšej kategórie NG. Bronzovú medailu su odnieslo aj zoskupenie Lucka Herényiová, Niki Nováková, Lili Prokopčáková, Simonka Sivá a Sofi Vaceková.

Kompletné výsledky nájdete na stránke českej gymnastickej federácie.

Všetkým gratulujeme a tešíme sa na tretie kolo Pohára federácii, ktoré sa bude konať pod našou taktovkou v domácom prostredí:
14. - 15. október, HANT Aréna, Bratislava

Všetci ste srdečne pozvaní!

P.S. - Ďakujeme Monike Kanožayovej za krásne fotky zo soboty :)