Asociácia športových klubov Inter Bratislava

Visegrad 4 Bicycle Race 2019

Cyklistika02.04.2019 10:40

Cyklistický klub AŠK Inter Bratislava je aj tento rok spoluorganizátorom slovenskej etapy tradičného medzinárodného podujatia Visegrad 4 Bicycle Race - GP Slovakia 2018 - zostavy pretekov v cestnej cyklistike, ktorá sa koná každý rok v členských krajinách Vyšehradsej štvorky: Poľsku, Maďarsku, Českej republike a na Slovensku.

Preteky  sa uskutočnia v nedeľu, 12.mája so štartom o 12:00 hod. Štartujúcim miestom bude po niekoľkých rokoch opäť Námestie Milana R. Štefánika pri nákupnom centre Eurovea. Pretekári sa z pobrežia Dunaja vyberú smerom na Devínsku cestu, odkiaľ približne o 12:13 hod začnú s reálnym štartom pretekov. Budú smerovať na Stupavu a záhorský Pernek, odkiaľ sa následne poberú cez hornatý povrch Malých Karpát do Pezinku a Slnečným Jazerám v Senci. Odtiaľ sa pustia k Veľkému Grobu, kde odjazdia 4 rovnaké kolá Slnečné jazerá - Veľký Grob. Po finálnom kole ich bude čakať cieľ trate o celkovej dĺžke 155 km pri Slnečných jazerách. Do finišu by pretekári mali prísť najneskôr o 15:54 hod.

Víťazov pretekov podľa regulí Medzinárodnej cyklistickej federácie čakajú finančné ceny, najlepší pretekári za jednotlivé krajiny navyše dostanú Vyšehradský pohár.


MAPA PRETEKOV