Asociácia športových klubov Inter Bratislava

Striebro z halových Majstrovstiev SR

Atletika21.02.2017 13:34

Náš klub zastupovala na vrcholnom podujatí halovej sezóny, na majstrovstvách Slovenska mužov a žien, jediná pretekárka. Do medailovej zbierky Interu pridala prvú tohtoročnú medailu zo slovenských šampionátov.

LUCIA KESZEGHOVÁ okúsila dve najdlhšie disciplíny programu. V sobotu zabojovala na 1500 m trati. Bolo to veľmi tesné zápolenie najlepších míliarok na Slovensku. Lucia sa však celý beh držala na popredných priečkach. Do cieľa dobehla na výbornej druhej priečke iba so 6-desatinovým mankom na víťazku Nikolu Štefundovú. Jej čas 4:52,60 znamenal okrem titulu vicemajsterky SR aj nový osobný rekord.

Na oslavy však nebolo času. V nedeľu ju čakala dvojnásobná trať. Ani v behu na 3000 m však nesklamala. Opäť si zabehla osobné maximum - 10:48,28 a uzátvarala prvú päťku štartového poľa.

Lucii gratulujeme a dúfame, že aj po budúcom týždni budeme môcť písať o ďalších medailách. Čakajú nás totiž majstrovstvá Slovenska dorastu, kde budeme očakávať našich atlétov na popredných priečkach.

Štatistiky halových Majstrovstiev Slovenska v atletike v bratislavskej hale Elán si môžete pozrieť aj na stránke Slovenského atletického zväzu.

Nižšie si môžete pozrieť video z podujatia, kde od času 2:41:00 začína Luciina sobotná disciplína na 1 500m.

Videá