Asociácia športových klubov Inter Bratislava

Interisti si z Piešťan odniesli 2. miesto

Vodný motorizmus28.09.2016 10:09

V sobotu, 24. septembra sa na Siesta plaza konalo VI. kolo Majstrovstiev Sloveskej republiky Formula Future a I. kolo Súťaže družstiev o pohár primátora mesta Piešťany, na ktorom nesmelo chýbať zastúpenie Interu a teda pretekára Vladimíra Slaného,ml.

Tréningové jazdy začali krátko po pól 10, kedy na trať pred Siesta plážou nastúpilo  8 pretekárov v kategórií Mladší žiaci a 5 pretekárov v kategórií Starší žiaci. Prínosom podujatia bola kategória pre nováčikov, kde sa prihlásili 3 slečny v kategórií Mladší žiaci.

Po tréningových jazdách a rozprave nasledovala prvá časť súťaže - viazanie vodáckych uzlov na čas. Obe kategórie viazali štyri uzle. Najrýchlejšie sa uzle podarilo uviazať pretekárom z klubu MA-JAK  Malacky: Kristián Viktorin (mladší žiaci discipline splnil za necelých 16 a pól sekundy, čas Kristiána Lisého (starší žiaci) bol tesne pod 14-mi sekundami. Vlado sa v disciplíne umiestnil na 3.mieste s časom 16,48 sekúnd.

V priebehu prestávky medzi jednotlivými časťami pretekov sa v exhibičnej jazde predstavil Mário Lámy z klubu Lámy Jet team, dvojnásobný majster Európy vo vodných skútroch, ktorý divakom predviedol svoj 500-koňový špeciál.

Na rade bola slalomová časť gumených člnov. Pretekári oboch kategórií sa predstavili v dvoch jazdách. Za mladších žiakov bola v rozjazdách najrýchlešia Nina Majerčíková, členka domáceho klubu. V kategórií starších žiakov I. rozjazd zvládol najrýchlejšie interista Vlado Slaný , ktorý trať prešiel za čas 1:30:75. V druhej jazde bola najrýchlejšia Soňa Majerčíková z H2O Motorsportu.

Po sčítaní bodov za obe časti pretekov v kategórií mladší žiaci si na najvyšší stupienok vystúpila Nina Majerčíková so súčtom bodov 871, na druhom mieste sa umiestnil Štefan Jung s 694 bodmi. Tretiu priečku obsadil Kristián Viktorín so 654 bodmi. Za kategóriu starší žiaci prvú priečku obsadil Vladimír Slaný s celkovým počtom bodov 850, na druhý stupienok vystúpila Soňa Majerčíková s výsledkom 794 bodov a tretie miesto obsadil Oliver Šíra so 727 bodmi.

V Súťaži družstiev o pohár primátora mesta Piešťany prvé miesto obsadili domáce pretekárky Majerčíkové z klubu H20 Motosport Piešťany, na druhom mieste skončil interista Slaný a k nemu pridružený Štefan Jung a tretí stupienok obsadili Lisý a Viktorín z klubu MA-JAK Malacky.

deneme bonusu bonus veren siteler bonus veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu deneme bonusu veren siteler