Asociácia športových klubov Inter Bratislava

Ukončenie sezóny: Bronzoné Interistky

Hádzaná19.05.2016 16:58

V sobotu odohrali hráčky zo žlto-čierneho klubu 22. zápas sezóny proti Zlatnej na ostrove. Súper, ktorého naše hádzanárky v jesennej časti porazili 30:19  sa pred duelom nachádzal v tabuľke na šiestej priečke. Keďže išlo o posledné stretnutie sezóny, od ktorého záviselo finálne umiestnenie jednotlivých družstiev, Interistky opúšťali brány HANT arény s veľkým nasadením. Domáca pôda a vyšší počet hráčok však hral do kariet súpera. Po tom, čo v druhej minúte zápasu prevzalo vedenie družstvo zo Zlatnej, rozhodca vylúčil na dve minúty Táňu Pončákovú. Pre oslabené družstvo tak bolo náročnejšie bodový stav vyrovnať. To sa im však podarilo v jedenástej minúte, kedy Huttová zmenila stav na 4:4. Zvyšok polčasu sa udržali vo vedení súperky a na lavičky si išli oddýchnuť so skóre 12:9. Domáci tím v tempe pokračoval aj v druhej polovici duelu. Aj napriek veľkej snahe a ďalším 11 úspešným strelám na bránku hráčky z Bratislavy nedokázali zápas obrátiť vo svoj prospech a stretnutie prehrali iba o dva body 22:20.

Zlatná na ostrove  vs. Respect Inter Bratislava – 22:20 (12:9)

Inter: Múdra Adriana, Csenkeyová Natália, Darázsová Klaudia (2), Kalmanová Jana, Kubinová Simona (1), Šebestová Jana (3), Neštická Anna (1), Pončáková Táňa (2), Huttová Zuzana(8), Kochanová Silvia (2), Micheľová Barbora (1), Kollárová Erika

Zlatná na ostrove: Csenteová, Szaboová J. (2), Szalainová (3), Olajosová (4), Šebenová, Dohnancová (9), Nagyová (1), Kvasnovská (1), Eleková, Svec Somogyi, Talárová (1), Talianová, Miroková, Birová, Szaboová M. (1)

Priebeh zápasu:

1.polčas

1:0, 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4, 6:4, 7:4, 8:4, 8:5, 9:5, 9:6, 9:7, 10:7, 11:7, 11:8, 12:8, 12:9

2. polčas

Ukončenie sezóny

Posledný zápas umiestnil Respect Inter Bratislava na tretiu priečku za sezónu 2015/2016 prvej ligy žien. Prvé miesto si vybojoval tím HKM Šurany a rady prvej ligy opúšťa Bernolákova Košice.

“Plážovky”

Bronzové hádzanárky  hru na klinec nezavesia ani počas letnej prestávky. V priebehu týchto mesiacov Interistky potvrdili účasť na troch turnajoch v plážovej hádzanej: