Asociácia športových klubov Inter Bratislava

13.kolo: Prehra v Michalovciach

Hádzaná23.02.2016 10:22

Za trinástym kolom 1.ženskej ligy hádzanárky Respect Inter Bratislava pocestovali do Michaloviec, kde si zmerali sily s domácim družstvom. Keďže doterajší líder tabuľky Trenčín v sobotu utrpel porážku v Hlohovci, súboj dvoch družstiev bol zároveň duelom o prvé miesto. Bratislavský tím však prichádzal na východ značne oslabený neprítomnosťou troch hráčok: Janky Šebestovej, Táni Pončákovej a zranenej Silvie Kochanovej. Tento nepomer bol badateľný už od samého začiatku zápasu, kedy v hneď prvej minúte skóroval tím zo Zemplína. Interistky však neváhali a stav priebehu niekoľkých sekúnd vyrovnali. Zvyšok polčasu sa viedol v obdobnom, veľmi dynamickom duchu za neustáleho vedenia Michaloviec. Po tom, čo súper v 18.minúte zvýšil svoj bodový stav na 13:10, bratislavská lavička si zobrala oddychový čas. Aj keď nepomohol oslabenému tímu prevziať vedenie, záver polčasu sa Interu podarilo skorigovať dvomi gólmi na 19:15.

V priebehu druhého polčasu si i naďalej sebavedomo držalo viacgólový náskok družstvo z Michaloviec. Žlto-čierne družstvo sa síce statočne snažilo stav zmeniť, no oslabenie si vybralo svoju daň. Po tom, čo v 52. minúte zmenila Iuventa stav na 29:22, bolo jasné, že víťazstvo si Bratislava domov neponesie. Koniec zápasu priniesol výsledok s desaťbodovým náskokom tímu z Michaloviec 34:24. Respect Inter Bratislava sa tak dostal na štvrté miesto v tabuľke, zatiaľ čo Michalovce pervzali prvenstvo.

Iuventa Michalovce jun. – Respect Inter Bratislava – 34:24 (19:15)

Za Inter hrali: Lavrinčíková Lenka (1), Csenkeyová Natália (2), Darázsová Klaudia (1), Kubinová Simona (6), Šejirmanová Marianna, Čurilová Janka, Hlásniková Sabina (1), Neštická Anna (3), Huttová Zuzana (10/1), Kollárová Erika

Viac fotografií zo zápasu nájdete na stránke:

Ďalší zápas si Interistky predohrajú už zajtra, 23.februára o 18:30 hod. na domácej pôde v HANT aréne proti tímu z Močenku.