Asociácia športových klubov Inter Bratislava

Visegrad 4 Bicycle Race 2018

Cyklistika06.03.2018 22:27

Cyklistický klub AŠK Inter Bratislava je aj tento rok spoluorganizátorom slovenskej etapy medzinárodného podujatia Visegrad 4 Bicycle Race - GP Slovakia 2018 - zostavy pretekov v cestnej cyklistike, ktorá sa koná každý rok v členských krajinách Vyšehradsej štvorky: Poľsku, Maďarsku, Českej republike a na Slovensku.

Preteky  sa uskutočnia počas veľkonočného víkendu v sobotu, 31.marca so štartom o 12:00 hod. Po úspechu minuloročného výberu trate bude štart opäť realizovaný na parkovisku centrály obchodného reťazca COOP Jednota na Bajkalskej 25 v Bratislave. Pretekári vyšehradských krajín sa následne odoberú po Ružinovskej ulici cez Vrakúnsku cestu až do Mostu Pri Bratislave, kde sa začne real start s predpokladaným časom 12:20 hod. Následne sa poberú smerom k Orechovej Potôni, kde odjazdia 5 kôl na okruhu Slovakia Ring. Tu ich bude čakať cieľ trate o celkovej dĺžke 181,6 km. Do finišu by pretekári mali prísť najneskôr o 16:00 hod.

Víťazov pretekov podľa regulí Medzinárodnej cyklistickej federácie čakajú finančné ceny, najlepší preteári za jednotlivé krajiny navyše dostanú Vyšehradský pohár.

MAPA PRETEKOV