Asociácia športových klubov Inter Bratislava

Murcko vylepšil slovenský rekord na 300 m

Atletika30.09.2016 10:46

V sobotu sa v Trnave uskutočnilo Medzištátne stretnutie žiactva z Čiech, Maďarska, Slovinska, Chorvátska a Slovenska, na ktoré sa po minulotýždňovom úspechu prebojoval Interista Oliver Murcko. Atlét si z pretekov odniesol 2 medaily za indiviuálny výkon, 1 striebro získal za zmiešanú štafetu.

Slovenský žiacky výber chlapcov obsadil v atletickom päťstretnutí so ziskom 156 bodov 3. miesto za Českom (213 bodov) a Maďarskom (176 bodov). Slovenské dievčatá skončili piate, po celkovom sčítaní bodov sa slovenský tím umiestnil na 4. mieste.

Slovenské atletické talent si dohromady vysúťažili 10 medailových umiestnení. Dve prvenstvá získal nitriansky vrhač z klubu AC Stavbár Nitra, Jaroslav Greguš (tréner Roman Oravec), ktorý si v hode guľou utvoril osobný record 17,77 m a disk vyhral výkonom 58,11 m. V behu na 300 metrov víťaztvo ukoristil Oliver Murcko z bratislavského Interu (zverenec Štefana Bielika), ktorý navyše svojim časom 35,58 sekundy o 40 stotín vylepšil slovenský rekord Jakuba Bendu (AC Stavbár Nitra) z 19. septembra 2015 v Dubnici nad Váhom. Štvrté víťazstvo pre SR vybojoval Ľubomír Kubiš v chôdzi na 3 000 m z dubnického Spartaka (tréner Zdeno Medera).

VÝSLEDKY

Chlapci

100 m: Oliver Murcko (2. miesto; 11,12)

300 m: Oliver Murcko (1. miesto; 35,58 – slovenský rekord)

3 000 m: Andrej Paulíny (3.miesto; 9:20,99)

žrď: Maroš Ralík (2.miesto; 430)

diaľka: Lukáš Straška (3.miesto; 631)

guľa: Jaroslav Greguš (1.miesto; 17,77)

disk (1kg): Jaroslav Greguš (1.miesto; 58,11)

3 000 m chôdza: Ľubomír Kubiš (1.miesto; 13:23,29)

Dievčatá

3 000m chôdza: Dominika Hubková (3.miesto; 16:09,29)

Miešaná štafeta

4x300 m:  2. Slovensko (Havlík, Kišková, Murcko, Švecová), 2:38

Konečné poradie chlapci: 1. Česko, 2. Maďarsko, 3. Slovensko, Chorvátsko, Slovinsko

Konečné poradie dievčatá: 1. Maďarsko, Česko, Chorvátsko, Slovinsko, Slovensko

Konečné poradie chlapci+dievčatá: 1. Česko, 2. Maďarsko, 3. Chorvátsko, 4. Slovensko, 5. Slovinsko

deneme bonusu bonus veren siteler bonus veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu deneme bonusu veren siteler