Asociácia športových klubov Inter Bratislava

Majstrovstvá Slovenska kategória C

Športová gymnastika20.11.2018 20:48

V športovej hale Olympia v Prievidzi bojovali v nedeľu dievčatá v kategórii C o tituly majsteriek Slovenska v piatich vekových kategóriách. Právo o účasť na  Majstrovstvách Slovenska si museli vybojovať postupom z oblastných kôl na  Slovenský pohár a po splnení všetkých podmienok mohli zabojovať o majstrovské tituly. 

Organizujúci Gymnastický klub Elán Prievidza pripravil pre pretekárky vynikajúce podmienky vo veľkej športovej hale, dostatok priestoru pre pretekárky aj rozhodkyne vytvorilo v hale dôstojné podmienky na vrcholnú súťaž sezóny. Otvorenie spestrila hymna spievaná naživo v podaní pretekárky Adélky Gazdíkovej ako aj sľub pretekárok, že sa budeme počas pretekov, ale aj mimo nich všetci zúčastnení správať Fair Play. SGF sa takto pripojila k hnutiu Fair Play Slovenského olympijského výboru, ktorý každej zúčastnenej pretekárke venoval odznak Fair Play a každému klubu zástavku s hlavnými zásadami športovania v jeho duchu.

Počas Majstrovstiev Slovenska sa v 3 sledoch predstavilo 5 vekových kategórií: najmladšie žiačky, mladšie žiačky, staršie žiačky, juniorky a seniorky.  Postup pretekárok bol spracovaný po 2. kole Slovenského pohára a zaslaný na kluby. Celé preteky sa niesli v pokojnej atmosfére, organizátori okrem technických podmienok zabezpečili pre deti drobné darčeky a teplý obed. 


Za interácky klub športovej gymnastiky na Majstrovstvách súťažila zverenkyňa p. Potiskovej, Grétka Kapolková, ktorá vo svojej kategórii staršie žiačky skončila na 15. mieste.