Asociácia športových klubov Inter Bratislava

Obrovská nespravodlivosť v Nesvadoch

Hádzaná12.10.2017 20:39

Po troch úspešných zápasoch v úvode sezóny (1.októbra si Inter predohral zápas 4.kola so Zlatnou na ostrove s výsledkom 33:22) tím Interu vycestoval do Nesvád, kde ich čakal známy súper z prvoligovej súťaže. Je všeobecne známe, že hádzaná v južných častiach Slovenska je naozaj silným športom a neraz mali naše hráčky na hosťujúcej palubovke skúsenosť s nepriaznivými praktikami rozhodcov. Avšak s tým, čo sa uplynulý víkend odohralo v Nesvadoch, sa Interistky ešte nestretli: pískanie rozhodcov v prospech domáceho družstva bolo badateľné už od prvej minúty zápasu; množstvo zákerných faulov, prerážaní, krokov, za ktoré Nesvady neboli potrestané a naopak, umelo vypískané vylúčenia na našu adresu. Rozhodcovia sa stoj čo stoj snažili držať duel v rukách dovtedy, kým domáci tím neskóroval. Najväčším šokom celého zápasu bol neuznaný gól Interu z 9m v siedmej sekunde pred koncom zápasu. Bránkárka súpera vyšla z bránky a naša lopta suverénne pristála v bránke – rozhodcov to však nezaujímalo a spokojne si odpískali ukončenie zápasu v remíze 26:26. Interistky úprimne mrzelo, že si priebeh zápasu nezdokumentovali ako dôkaz: “Sme veľmi sklamané z prístupu rozhodcov počas zápasu. Každá jedna z nás hrá hádzanú z lásky k športu a zadarmo a praktiky tohto štýlu nám berú vzácnu radosť z hry,” komentovala trénerka Mocinecová.


Ostáva pevne veriť, že nespravodlivosť rozhodcov na zápasoch sa bude riešiť a že podobnú skúsenosť náš tím už mať nebude. Ak by sa totiž  podobným štýlom pískalo vo vyšších súťažiach, bola by to naozaj hanba…


Ďalší zápas odohrajú Interistky 22. októbra v Košiciach.

 

ŠŠK Nesvady-Imeľ vs. Respect Inter Bratislava – 26:26 (10:11)

Za  Nesvady hrali:

Lucia Harisová, Lilla Csontos, Brigitta Rudyová (3), Baetrix Kládek, Nikolett Kóšová, Karin Zacharová (11), Vanesa Ryšavá, Annamária Rajkóová, Sabina Gálová (3), Klaudia Miškovičová (4), Barbora Molnárová, Katarína Kálmanová, Lucia Kissová (1), Lucia Ožvaldová (4), Sandra Harisová 

Tréner: Juraj Miškovič


Za Inter hrali:

Adriana Múdra, Simona Kubinová (6), Jana Čurilová , Sabina Hlásniková (1), Jana Šebestová, Linda Lomjanská (1), Tatiana Pončáková (6), Lucia Tomašechová (8),  Zdena Staršichová (3), Anna-Mária Marčeková (1), Erika Kollárová 

Tréner: Katarína Mocinecová

 

Rozhodovali: Zoltán Novák, Roman Zubo

 

Kompletný zápis stretnutia nájdete na webe Slovenského zväzu hádzanej.