Asociácia športových klubov Inter Bratislava

Interisti sa umiestnili na popredných miestach

Kanoistika02.02.2017 16:01

V bratislavskom nákupnom centre Avion Shopping park sa v sobotu konali Majstrovstvá Slovenska v ťahaní na pádlovacom trenažéri. Vďaka účasti dvoch dánskych pretekárov mali pretekári z jedenástich klubov medzinárodnú konkurenciu. Hojný počet divákov navyše tvoril dramatickým pretekom veľmi dobrú kulisu.

Medzi najatraktívnejšie disciplíny sa zaradili tie s účasťou členov slovenského strieborného štvorkajaka z Ria v K1 na 200m, respektíve na 1000m. Erik Vlček bol zo slovenkých pretekárov najlepší, predbehol ho iba úradujúci dánsky majster na trenažéri Nicolai Morcke.

Na prvom kanoistickom podujatí roku 2017 nesmeli chýbať ani Interisti: Gabriel Rudišin, Jakub Veselý a Martin Vindiš,

Gabo Rudišin si vo svojej kategórií počínal veľmi dobre. Prvú pozíciu si vybojoval v rozjazde na 200m, kde do “cieľa” dopádloval s časom 00:00:54.060 s. Na dráhe 1000m sa v rozjazde umiestnil na druhej pozícií, rovnako si počínal aj vo finálovej jazde, kde ho súper Ondrej Kobyda z karloveského Tatranu predbehol o 00:00:14.280 s.  Jakub Veselý sa v rozjazde na 200m v kategórií kadeti umiestnil na treťom mieste, juniorovi  Martinovi Vindišovi vyšiel rozjazd na 200m na výbornú a vo finálovej jazde sa umiestnil na druhej pozícií  za Csabom Zalkom zo Šamorína.